Beyaz çizgi ağız ve diş sağlığı polikliniği

Implant Diş Fiyatları 2024

implant diş fiyatları 2024

Implant Diş Fiyatları 2024: Estetik ve Kalıcı Bir Çözüm

İmplant dişler, eksik dişlerin yerine konulan kalıcı ve doğal görünümlü diş protezleridir. Son yıllarda implant dişler, estetik ve fonksiyonel avantajları nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Özellikle, implant diş tedavisi düşünenlerin sıklıkla araştırdığı konulardan biri de implant diş fiyatları 2024 yılında ne seviyede olacak. Bu makalede implant ile ilgili sıkça sorulan sorulara cevap bulacaksınız.

Vidalı diş neden gerekir ?

İmplant diş tedavisi, eksik dişlerin yerine yerleştirilen titanyum implantların kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Bu implantlar, çene kemiğine yerleştirildikten sonra doğal diş kökü gibi işlev görürler. Üzerlerine konulan porselen veya seramik diş protezleri ise doğal dişlere benzer bir görünüm ve fonksiyon sağlar.

Implant Diş Fiyatları 2024

2024 yılında ortalama implant fiyatları tek diş 9000 TL ile 18000 TL arasında değişmektedir. Birçok faktöre bağlı olarak fiyatlar değişebilmektedir. Detaylı değerlendirme hekim muayenesi sonrasında yapılabilir.

NUCLEOSS implant yerli9000 TL
OSSTEM implant Güney Kore11000 TL
HİOSSEN implant Amerikan13500 TL
BEGO İmplant Alman450 €
Zirkonyum kaplama diş üzeri4900 TL
Zirkonyum kaplama implant üzeri5200 TL
Metal – porselen kaplama4000 TL
Sinüs lift tek bölge Greft dahil20000 TL
Implant Diş Fiyatları 2024

Dikişsiz implant avantajları nelerdir ?

Dikişsiz implant, geleneksel implant tedavisinde kullanılan cerrahi yöntemin yerine kullanılan bir tekniktir. Bu teknik, implant tedavisini daha konforlu hale getirir. Kesi ve dikiş gerekmediği için daha az ağrı ve şişme görülür. Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

yerli implant fiyatları
Dikişsiz implant uygulaması

İmplant diş uygulaması kaç aşamadan oluşur ?

Implant diş tedavisi, genellikle birkaç aşamadan oluşur. İlk aşamada, diş hekimi çene kemiğinin durumunu değerlendirir ve tedavi planını belirler. İmplantların yerleştirilmesi için operasyonel bir müdahale yapılır. İmplantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra, iyileşme süreci için birkaç ay beklenir. İyileşme tamamlandığında, protez dişler özel olarak tasarlanır ve yerleştirilir.

Implant Diş Fiyatları 2024
Implant Diş Fiyatları 2024

Hiç dişi olmayana kaç implant gerekir?

Hiç dişi olmayan bir kişiye kaç implant gerektiği, tedavinin kapsamına, tedavi planına ve kişinin çene yapısına bağlı olarak değişir. Genel olarak, tam dişsiz bir ağızda kullanılan implant destekli protezler için 4 ila 6 implant kullanılması yaygın bir yaklaşımdır. Bu sayı, çene kemik kalitesi ve miktarı, implantların konumlandırılacağı bölgeler ve kişinin ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilir.

Diş çekildikten sonra ne kadar süre sonra implant yapılır?

Diş çekildikten hemen sonra implant yapılması için herhangi bir enfeksiyon olmaması gerekmektedir. Enfeksiyon varsa iyileşme beklenmelidir. İyileşme süresi, kişinin genel sağlık durumu, çekilen dişin konumu ve çene yapısı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Genellikle 4 hafta yeterlidir.

Diş implantının ömrü ne kadardır?

Diş implantlarının ömrü, iyi bakıldığı ve uygun koşullar altında olduğu takdirde 10 ila 15 yıl veya daha uzun sürebilir. Ancak, her bireyin durumu farklıdır ve implantların ömrü kişiden kişiye değişebilir. İyi ağız hijyeni, düzenli kontroller ve diş hekimi önerilerine uyum, implantların uzun ömürlü olmasında önemli bir rol oynar.

Aynı gün diş çekilip implant yapılır mı?

Evet, bazı durumlarda aynı gün diş çekimi ve implant yerleştirme işlemi yapılabilir. Bu işlem, “diş çekip hemen implant yapma” veya “immediate implant” olarak da adlandırılır. Ancak, her durumda aynı gün implant uygulaması mümkün olmayabilir ve bu durum kişinin ağız sağlığı durumuna, çene kemiği yapısına ve diş hekiminin tercihlerine bağlı olarak değişebilir.

Implant Diş Fiyatları 2023
Diş eti problemi olan vakanın tüm çene implant ile rehabilitasyonu röntgen görüntüsü

Devlet hastanesinde implant ücretli mi?

Türkiye’de devlet hastanelerinde implant tedavisi genellikle ücretlidir. İmplant tedavisi, diş implantları için geçerli olan Diş Protezlerinin Üretimi ve Tamirine İlişkin Tebliğ kapsamında ücretlendirilmektedir. Bu tebliğe göre, implant tedavisi için devlet hastanesine başvurduğunuzda, tedavi maliyetlerinin tamamı veya bir kısmı sizin tarafınızdan karşılanır.

Yerli implantın tanesi ne kadar? Yerli implant diş fiyatları 2024

İmplant tedavisinin maliyeti, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ortalama tek diş Yerli implant ücreti 9000 TL ile 13000 TL arasında değişmektedir. Bu faktörler arasında implantın tipi, malzemesi, tedavi planı, klinik ve hekim deneyimi yer almaktadır.

Nucleoss marka implant

Nucleoss marka implantlar, yerli üretim olan ve implant tedavisinde kullanılan bir implant markasıdır. Kaliteli ve dayanıklı bir çözüm sunmayı amaçlayan bir implant seçeneğidir. Uzun yıllardır uygulanan Nucleoss implantlar kendini kanıtlamış ve tedavi rutininde yerini almıştır.

En iyi diş implant markası hangisi?

Diş implantlarının “en iyi” markasını belirlemek zor, çünkü birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Farklı diş implant markaları arasında kalite, başarı oranları, araştırma ve geliştirme çalışmaları, klinik kullanım süresi ve hekimlerin tercihleri gibi farklılıklar olabilir. Ayrıca, her bireyin ihtiyaçları ve anatomik durumu farklı olduğu için, bir marka diğerine göre daha uygun olabilir.

Yüksek kaliteli ve güvenilir diş implantı markaları arasında Straumann, Nobel Biocare, Zimmer Biomet, BioHorizons, Osstem, Dentsply Sirona gibi birkaç örnek bulunmaktadır. Ancak, her markanın avantajları ve dezavantajları vardır ve hangi markanın en iyi olduğu kişiden kişiye değişebilir.

Sonuç olarak, implant diş fiyatları 2024 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bu nedenle, en doğru ve güncel fiyat bilgisini almak için hekiminizle iletişime geçmeniz önemlidir. Diş hekiminiz, sizin durumunuz için uygun bir tedavi planı ve fiyatlandırma sunacaktır. Size estetik ve fonksiyonel bir gülüşe ulaşmanız için yardımcı olacaktır.

Mesaj Gönder
💬 Yardımcı olabilir miyiz ?
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?