Beyaz çizgi ağız ve diş sağlığı polikliniği

Rehberli implant

Rehberli implant nedir ?

Rehberli implant diş implantlarının doğru bir şekilde yerleştirilmesini sağlamak için bilgisayarlı tomografi (BT) görüntüleri kullanarak önceden planlama yapılan bir cerrahi işlemdir.                       

Bu yöntemde, öncelikle hastanın ağız yapısının BT görüntüleri alınır ve bu görüntüler bilgisayar programları kullanılarak üç boyutlu bir model oluşturulur. Bu model üzerinde implantların yerleştirileceği en uygun pozisyonlar belirlenir.

Daha sonra cerrahi işlem sırasında bu plana uygun olarak implantlar yerleştirilir. Bu yöntem, implantların doğru bir şekilde yerleştirilmesini sağlayarak tedavinin daha başarılı olmasını ve iyileşme sürecinin daha hızlı olmasını sağlar.

Rehberli implant cerrahisi, diş implantı uygulamasının daha güvenli, daha rahat ve daha başarılı bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

Rehberli implant cerrahisi, birçok avantaja sahiptir:

  • Daha doğru ve başarılı bir cerrahi işlem
  • Daha az invaziv bir yöntem
  • Daha az ağrı ve rahatsızlık
  • Kısa iyileşme süresi
  • Daha estetik sonuçlar
  • Daha güvenli bir yöntem

Rehberli implant hangi aşamalardan oluşur ?

1.Aşama : Tanı

Tomografi sonrası hastanın kemik dokusu, sinüs boşlukları, diş etleri ve sinirlerinin genel durumu değerlendirilir.

Fatih dişçi Dikişsiz implant uygulaması

2.Aşama : Planlama

Üç boyutlu model üzerinde implantların yerleştirileceği en uygun pozisyonlar belirlenir ve cerrahi planlama yapılır.

Fatih Diş hekimi İmplant planlaması

3.Aşama : Cerrahi

İmplantların yerleştirileceği pozisyonlar önceden belirlenmiş olan rehber materyaller kullanılarak doğru bir şekilde belirlenir. İmplantlar, diş etleri açılarak çene kemiği içine yerleştirilir.

Kocamustafapaşa diş hekimi Dikişsiz implant sonrası

Dikişsiz implant ile ilgili detayları öğrenmek için buraya tıklayarak whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Dikişsiz implant nedir?

Dikişsiz implantasyon, implantların yerleştirilmesi için dikiş kullanılmadan yapılan bir diş implantı işlemidir. Bu yöntem, cerrahi işlem sonrasında daha az ağrı ve rahatsızlık hissedilmesine ve daha hızlı bir iyileşme sürecine neden olur.

Dikişsiz implantasyon nasıl yapılır?

Dikişsiz implantasyon, özel bir cerrahi alet kullanılarak yapılır. Bu alet, implantların çene kemiğine yerleştirilmesini sağlar ve dikiş kullanmadan diş etleri kapatılır.

Herkes için uygun mudur?

Dikişsiz implantasyon, herkes için uygun değildir. Bu yöntem, implantların yerleştirileceği çene kemiğinin kalitesine, hastanın sağlık durumuna ve kullanmakta olduğu ilaçlara bağlı olarak uygulanabilir.

Dikişsiz implantasyon acılı mıdır?

Dikişsiz implantasyon, cerrahi işlem sırasında genellikle lokal anestezi uygulanarak yapılır ve hasta işlemden sonra minimal ağrı hisseder. Ancak, herkesin ağrı eşiği farklıdır ve cerrahi işlemden sonra hafif ağrı ve rahatsızlık hissi normaldir.

Dikişsiz implantasyon sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

Dikişsiz implantasyon sonrasında, yemek yeme ve diş fırçalama gibi aktivitelerde birkaç gün boyunca dikkatli olunması gerekebilir. İyileşme süreci boyunca, doktorunuzun önerdiği şekilde ağız hijyeni uygulanmalı ve düzenli kontroller yapılmalıdır.

Mesaj Gönder
💬 Yardımcı olabilir miyiz ?
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz ?